Leasing operacyjny z serwisem

Produkt ten jest w Polsce bardzo zbliżony konstrukcją do Full Service Leasing. Tutaj jednak klient może zawrzeć umowę na bazie leasingu operacyjnego, umowy najmu, dzierżawy bądź leasingu finansowego. W zależności od wyboru odpisy amortyzacyjne leżą po stosownej stronie. Podobnie jest z kwalifikacją kosztów stanowiących koszt uzyskania przychodu. Dodatkowe opcje oprócz samego finansowania to ubezpieczenie, obsługa techniczna przedmiotu, assistance, karta paliwowa itp. Raty składają się z części finansowej oraz serwisowej. Obie części kwalifikują się do kosztu uzyskania przychodu oraz odpisywania odpowiedniej wysokości podatku VAT. Sam przedmiot umowy może być kupiony przez klienta na koniec umowy i dalej wykorzystywany bądź zwrócony do finansującego.

Eksperci z FLEETconsulting pomogą określić czy taka forma umowy jest dla Twojej firmy najlepsza. Wskarzą jakie są jej zalety, wady oraz dokonają analizy kosztów.


Aby dowiedzieć się więcej lub porozmawiać z jednym z naszych ekspertów, zadzwoń pod numer 505 191 055 lub kliknij tutaj aby się z nami skontaktować.